sierpień4

Kalendarze ścienne - przegląd

dodano: 4 sierpnia 2017 przez maj-zat


Kalendarze ścienne chyba nie są obce nikomu. Bardzo często pojawiają się w domach, biurach i różnych innych miejscach, gdzie ładnie zdobia ściany. Zauważyłam, że wsród wszystkich tych kalendarzy pojawiają się różne ich rodzaje, które różnia się sposobem korzystania z nich i sama budową.

Wychodzi na to, że kalendarze ścienne można podzielić na:

  • kalendarze planszowe
  • kalendarze plakatowe
  • kalendarze trójdzielne

Każdy z tych kalendarzy jest inny i każdy z nich może siępodobać. Spróbuje więc przybliżyć Wam ich specyfikę...

Kalendarze planszowe

Kalendarze planszowe są chyba najbardziej rozpowszechnione, a przynajniej jeśli chodzi o pojawianie się ich w domach. Są to kalendarze składające się z 12 plansz, gdzie każda z nich odpowiada kolejnemu miesiącowi oraz okładki. Kalendarze takie mają w swojej górnej cześci metalową obejmę, która pozwala na łatwą zmianę kartki bez konieczności wyrywania jej. Na takich kalendarzach znajdują się bardzo często różne, ładne zdjęcia, które towarzyszą użytkownikom kalendarzy przez cały rok.

Kalendarze plakatowe

Kalendarze plakatowe to największe kalendarze jakie znam. Są to jednoplanszowe kalendarze, na których znajduje się albo jedno wielkie zdjęcie, alebo kilka, lub kilkanaście mniejszych. Na takich kalendarzach na jednej planszy znajdują się wszystkie miesiące.

Kalendarze trójdzielne

Kalendarze trójdzielne to takie kalendarze, które najczęściej spotyka się w biurach, ale również widziałam, że sa w ofercie dużych sklepów, gdzie może je sobie kupić każdy. Kalendarze trójdzielne mają bardzo specyficzną cechę, która znacznie odróznia je od pozostałych kalendarzy ściennych. Myśle tu o kalendarium, które podzielone jest na 3 klejone bloczki. Każde kalendarium pokazuje inny miesiąc w takim układzie, że kalendarium srodkowe służy do pokazywania miesiąca aktualnego, natomiast to, które znajduje się powyżej przedstawia miesiąc poprzedni, a trzecie miesiąc nastepny. Kalendarze trójdzielne mają nad kalendarium tak zwaną główkę, na której znajduje się efektowne zdjęcie.

Jak widzicie, jeśli ktoś jest fanem kalendarzy ściennych, to ma w tym temacie duże pole wyboru :)
Dodaj do: